سئو سایت

اقدامات موثر برای سئو سایت

سئو سایت- طراحی محمدی

در این مقاله  قصد داریم شما را با مفهوم سئو آشنا کینم.

شاید برایتان سوال باشد که چرا باید سایت خود را سئو کنیم؟

سئو سایت چه کمکی به ما میکند؟  چگونه میتوانیم سایت خود را در رتبه بندی بهبود دهیم ؟و سوالهای از این قبیل

برای اینکه بتوانیدبرای این سوالها پاسخی مناسب پیدا کنید تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

در ابتدا به تعریف سئو می پردازیم

سئو مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. که برای کمک کردن به بهتر دیده شدن و ارتباط وب سایت ها در نتایج جستجو برای کسب رتبه بالا ایجاد شده اند و همین موضوع باعث می شود بازدیدکنندگان سایت شما افزایش یابد بازیاد شدن بازدیدکننده مسلما فروش محصولات شما نیز بیشتر میشود.

حال که تا حدودی با مفهوم سئو آشنا شدید یک نگاه به تاریخچه سئو می اندازیم

 

 
 

تاریخچه سئو

تاریخچه سئو به دهه 1990 برمیگردد . در آن زمان موتور جستجو عبارت بود از yahoo, Infoseek، Alta Vista اما با گذشت زمان و پیشرفت فناوری موتور جستجوی تاره وارد بازار شدند. ناگفته نماند که یاهو وب در سال 1995 اولین اصول سئو را راه اندازی کرد.

 

سئو سایت- طراحی محمدی

اقدامات موثر برای سئو سایت چیست؟

اقدامات موثر که میتواند سئو سایت را بهبود ببخشد زیاد است که ما در اینجا به چند مورد از آن ها اشاره میکنیم.

استفاده  از کلمات کلیدی

یکی از مهمترین موارد این است که حتما ازکلمات کلیدی استفاده کنید این اولین کاری است که باید انجام دهید کلمات کلیدی که انتخاب میکنید باید به گونه ای باشد که کاربر آن را در گوگل جستجو کند این باعث جذب کاربر هدف به سایت شما میشود.

تصاویر سایت را بهینه کنید

تصاویری که استفاده میکنید اگر حجم بیشتری داشته باشد باعث کند شدن سرعت سایت می شود پس باید در انتخاب تصاویر به جحم انها توجه کنید که حجم پایینی داشته باشند.هر تصویری  که انتخاب کردید را میتوانید با استفاده از دو سایتcompressor.ioو  imagecompressor.com حجم آن را کم کنید بدون اینکه تاثیری درکیفیت تصاویر داشته باشد.

 محتوی قدیمی سایت را بروز کنید

مقالاتی را که چند ماه اخیر نوشته اید را بررسی کنید اگه موارد جدیدی داشتید به مقاله اضافه کنید تا همواره مطالب جدید و بروزی داشته باشید مطالبی که از انتشار آنها میگذرد و مخاطب خوبی هم ندرد را حذف کنید و به جاش یک مقاله بروز  قرار دهید یکی از مشکلاتی که باعث میشود رتبه خود را در گوگل از دست بدهید اینه که محتوای اون صفحه همواره بروز و بهتر و حرفه ای تر نشه.

سعی کنید از تگ های H2,H3 استفاده کنید.

  در محتوی خود از تگ های H2,H3 استفاده کنید. در داخل تگH2 میتوانید از 3 تگ H3 استفاده کنید به یاددداشته باشید که باید سلسه مراتب را رعایت کنید اصل کلی استفاده از تعداد H ها در یک صفحه به این شکل می باشد : H1<H2<H3<H4
 

توجه به سئو هدینگ

باید در هدینگ از کلمات کلیدی به خوبی استفاده کنید، کلمات کلیدی را در ابتدای هدینگ قرر دهید به هیچ عنوان کلمات کلیدی را در هدینگ لینک نکنید واز تکرار کردن کلمه کلیدی در دیگر هدینگ ها پرهیز کنید وبجاش از کلمه کلیدی مرتبط استفاده کنید.

سئو لینک

لینک دادن کم یا زیاد در رتبه بندی تاثیر ندارد سعی کنید یک کلمه کلیدی را فقط یک بار در لینک دهی استفاده کنید.

در صورت امکان لینک را در ابتدای صفحه استفاده کنید چون  لینک های ابتدای مقاله وزن بیشتری دارند.سعی کنید به سایت های معتبر و منبع اطلاعات محتوایی لینک دهید.این مواردی که ذکر گردید بخشی از اقدمات مربوط به سئو سایت است که باید انجام دهید.در حال حاضر گوگل برای رتبه بندی ازبیش از200 الگوریتم استفاده میکند که با رعایت  الگوریتم های مربوط میتوانید در صفحه اول گوگل حرفی برای زدن داشته باشید.

نتیجه گیری:

سئو سایت یکی از مهمترین کارهای است که باید بعد از راه اندازی سایت باید به آن توجه شود تا بتوان اقدامات موثر برای سئو سایت انجام داد.اقداماتی که باعث می شود سایت شما در جستجوی گوگل جزء سایت های برتر در صفحه نخست قرار گیرد.

 
 
 

 

.

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.