سئو وب سایت شما تاثیر زیادی در دیده شدن و جذب مشتری دارد.

تا چه انداره با سئو  وب سایت فروشگاهی آشنایی دارید؟

شاید برایتان سوالاتی از این قبیل پیش بیاید.

چه کاری سئو سایت فروشگاهی انجام میدهد؟

سئو به چی معناست؟

چه کمکی به ما  سئو سایت می کند؟

چرا باید سئو سایت خود را بهتر کنم؟

و صدها سوال دیگر که در ذهنتان بوجود می آید، برای اینکه جواب سوالهای خود را بیابید تا آخر  مقاله با هم همراه باشید.

قبل از هر چیز ابتدا به تعریف سئو می پردازیم.

سئو چیست؟

به بیان ساده می توان گفت سئو به معنی بهینه سازی موتور های جستجو است.

سئو  وب سایت باعث می شود تا سایت شما در رتبه بالای نتایج جستجو قرار گیرد که شامل مواردی همچون تولید محتوی خوب ،تحقیق کلمه کلیدی، لینک سازی، بهینه سازی تصاویرو …

سئو  نقش موثری در رونق کسب و کار شما دارد.هر چقدر سئو سایت شما خوب باشد باعث فروش بیشتر محصولات و جذب مشتریان بیشتر می شود و بلعکس اگر گوگل وب سایت شما را نبیند مطمئنا کاربران نیز نمی توانند محتوی سایت شما را ببینند.

 

سئو وبسایت فروشگاهی- طراحی محمدی
سئو وبسایت فروشگاهی- طراحی محمدی

اهمیت سئو سایت فروشگاهی

هر روز به سایت های فروشگاهی افزوده می شود پس برای اینکه یک سایت بتواند در بین صدها فروشگاه اینترنتی به کسب و کار بپردازد و درآمد کسب کند باید یکسری از اصول را رعایت کند تا در نتایج اول گوگل دیده شود.

سئو در فروشگاههای اینترنتی تاثیر بسزایی دارد. سئو خوب باعث افزایش ترافیک و بازدیدکنندکان می شود وقتی کاربران زیادی به سایت فروشگاهی شما سر بزنند مسلما

فروش محصولات فروشگاه شما افزایش می بابد.

طبق آماری که منتشر شده حدود 43 درصد از کاربران قبل از خرید کالا آن را در فروشگاه های اینترنتی مختلف بررسی میکنند.

ازمهمترین مزایای سایت فروشگاهی این است، در صورتی که رتبه سایت شما بالا باشد نیاز به تبلیغات ندارید ، برای تبلیغات باید هزینه های گرانی را صرف کنید تا سایت شما بتواند فعالیت کند، در صورتی که اگر سئو سایت شما خوب باشد دیگر نیاز به هزینه کردن ندارید و می توانید محصولات خود را به راحتی بفروشیدکه این یک مزیت عالی برای شما بحساب می آید.

البته سئو کردن سایت زمان بر است و یک روزه نمی توان سئو سایت را بهبود بخشید، پس باید زمان کافی  برای سئو سایت فروشگاهی گذاشت تا سایت کم کم رشد کند.

سئو وبسایت فروشگاهی- طراحی محمدی
سئو وبسایت فروشگاهی- طراحی محمدی

بطور کلی سئو سایت فروشگاهی به دو صورت سئو داخلی(On-Page) و سئو خارجی ( Off-page) انجام میگیرد.

قبل از اینکه روی سئو خارجی کارکرد باید ابتدا  روی سئو داخلی سایت کار کرد.اگر روی سئو داخلی (On-Page) به خوبی کار کنید، می توانید در رتبه های بالای سایت قرار گیرید.

سئو خارجی مربوط به همه اقدامات و فاکتورهای خارج از سایت است سئو خارجی را نمی توان صد در صد انجام داد.

همانطور که گفته شد با سئو وب سایت فروشگاهی می توان فروش محصولات خود را چند برابر کرد، اما برای اینکه یک سایت فروشگاهی سئو شده داشته باشید باید یک  سری از نکات را رعایت کنند که در اینجا چند نمونه از آن ها را بیان می کنیم.

تگ عنوان

تگ عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو است در تگ عنوان باید از کلمات کلیدی استفاده کرد و بهتر است تگ عنوان با کلمات کلیدی شروع شود.

لینک داخلی

استفاده از لینک داخلی در سئو تاثیر بسزایی دارد ، سعی کنید در هر مقاله دو یا سه لینک داخلی داشته باشید.

سئو وبسایت فروشگاهی- طراحی محمدی
سئو وبسایت فروشگاهی- طراحی محمدی

آدرس صفحات

سعی کنید آدرس صفحات را کوتاه در نظر بگیرید و این صفحات  شامل کلمات کلیدی باشد. آدرس کوتاه در رتبه بندی سایت تاثیر دارد.

نکته: نباید چند صفحه با یک کلمه کلیدی داشت.

ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو به معنی واکشن گرا بودن است سایت های که ریسپانسیو نیست در نمایش خوبی در موبایل یا تبلت ندارند و بی نظمی و بهم ریختی در سایت مشاهده می شود. و با توجه به اینکه 94 درصد کاربران ازگوشی های هوشمند استفاده میکنند پس  ریسپانسیو بودن سایت ازملزمات است و رویسئو تاثیر می گذارد.

بر همین اساس در سال 2015 گوگل تصمیم گرفت سایت های که ریسپانسیو نیستند را پنالتی بگیرد.

تگ متا

تگ متا از مهم ترین فاکتورهای سئو داخلی است این توضیحات خلاصه  محتوی صفحه سایت است. درتگ متا حتما باید یک بار کلمات کلیدی را به کار برد. تگ متا زمانی که گوگل صفحات را ایندکس میکند نمایش داده می شود.

تولید محتوا

تولید محتوا  مجموعه ای از اطلاعات مفید اطلاق می شود که برای  اهداف بازاریابی و صورت میگیرد.تولید محتوا باید جذابیت لازم را برای خواننده داشته باشد.یک تولید محتوای حرفه ای باشد حداقل 300 کلمه باشد طول مقاله هر چقدر بیشتر باشد ازنظر سئو بهتر است.سعی شود طول نوشته حداقل 1000 کلمه باشد.تا از نظر سئو اعتبار داشته باشد.

کلمه و یا کلمات کلیدی

استفاده ازکلمات کلیدی نقش بسزایی در سئو دارد در تولید محتوا باید ازکلمات کلیدی اصلی و کلمات کلیدی جایگزین   و مرتبط به صورت ماهرانه استفاده کرد. کلمات کلیدی را جندین بار میتوان در مقاله یا نوشته خود به کاربرد.

استفاده از وبلاگ سایت

یکی دیگر از روش های که روی سئو سایت فروشگاهی تاثیر می گذارد و باعث افزایش ترافیک سایت شما میشود استفاده از وبلاگ سایت است. سعی کنید در زمان های مشخص تولید محتوا داشته باشید.تا محتوای سایت بروز باشد.

تولید ویدئو

بیشتر کاربران ترجیح میدهند به جای متن و تصاویر از ویدئو محتوا استفاده کنند. حدود 80 در صد  از ترافیک  بازدیدسایت ها  مربوط به ویدئو است. وجود ویدئو در محتوا یکی از فاکتورهای سئو فروشگاهی است.

مواردی که گفته شد تنها چند مورد از نکاتی کلیدی برای سئو وب سایت فروشگاهی است.

تفاوت سئو سایت فروشگاهی با دیگر سایت ها

در سئو سایت فروشگاهی تا حد امکان باید سایت را با تعداد زیاد محصول  بهینه کرد و با توجه به اینکه بیشتر محصولات ویژگی های یکسانی دارند ممکن است که در فرایند ایندکس شدن با مشکل مواجه شوند.

تفاوت دیگر در سئو کلمات کلیدی است،سئو وب سایت فروشگاهی به دلیل کثرت محصولات و دسته بندی آن باید روی محصولات  بیشتری با  کلمه کلیدی خاص کار کرد.

نتیجه گیری

با توجه به مطلب بالا  می توان به این نتیجه رسید که سئو وب سایت فروشگاهی در حال حاضر از ملزمات است ، برای اینکه از رقبای خود عقب نمائید و بتوانید سود بیشتری از فروش محصولات داشته باشید باید سئو سایت شما عالی باشد.

نظریات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

, , ,
نوشتهٔ پیشین
مزایای سایت فروشگاهی وردپرس چیست؟
نوشتهٔ بعدی
طراحی سایت

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.