طراحی سایت-https://www.designmohammadi.ir

طراحی سایت

 مقدمه

طراحی سایت (Web design) در مورد ایجاد وب سایت ها و صفحاتی است که نشان دهنده برند و اطلاعات شرکت شما ست. و تجربه کاربر پسند را تضمین می کند.

ظاهر و طراحی به عنوان یک عنصر مهم در کنار هم قرار می گیرند.

اگر در حال طراحی یک وب سایت، برنامه تلفن همراه یا مدیریت محتوای وب سایت باشید. کسب مهارت های طراحی وب می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

 

طراحی سایت-https://www.designmohammadi.ir

طراحان وب

طراحان وب با در نظر گرفتن نیازهای مشتری، طراحی و چیدمان یک وب سایت را با تخصص و دانش فنی خود ایجاد می کنند.

آنها درک عمیقی از UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربری) دارند و در استفاده از برنامه های طراحی برای ایجاد عناصر بصری ماهر هستند.

طراحان وب با مهارت و تخصص خود، هویت برند را در عناصر طراحی سایت (Web design) ثبت می کنند.

بازدیدکنندگان تجربه خود را با یک وب سایت خاص بر اساس زیبایی شناسی آن و میزان شهودی بودن آن از نظر ناوبری ارزیابی می کنند.

بنابراین، طراحان وب از Adobe، CorelDraw، Inkscape و سایر برنامه های طراحی برای ایجاد انیمیشن، گرافیک، آیکون، لوگو و سایر عناصر یک وب سایت استفاده می کنند تا آن را تا حد امکان تعاملی کنند.

طراحان وب همچنین بر جنبه خلاقانه و بصری بودن وب سایت تمرکز می کنند و از شیوه های مختلف طراحی مانند تقارن، سیستم های رنگی، تناسبات و غیره برای جذب بازدیدکنندگان پیروی می کنند.

علاوه بر این، آنها بر روی فونت‌ها، قرار دادن تصاویر و ویدیوها و ایجاد طرح‌بندی با استفاده از زبان‌های کدنویسی کار می‌کنند.

 

طراحی سایت چیست؟-https://www.designmohammadi.ir

 

مزایای داشتن  وب سایت

امروزه سازمان ها بیش از هر زمان دیگری بر روی طراحی سایت خود تمرکز می کنند و به دنبال طراحان وب حرفه ای برای برخورداری از مزایای وب سایت هستند که می تواند ارائه دهند. برخی از این مزایا عبارتند از

اولین کار تاثیرگذاری

یک وبسایتی که خیلی خوب طراحی شده باشد،بهتر می تواند روی مخاطب (مشتری) تاثیر اولیه گذارد.

همه چیز به این بستگی دارد که مشتریان یا مشتریان بالقوه چگونه به کسب و کار خود نگاه می کنند، و این تا حد زیادی تحت تأثیر نحوه مشاهده آنها از وب سایت خود است.

وب سایت شما نشان دهنده نام تجاری شما است و زمانی که بر طراحی وب تمرکز می کنید، می تواند به شما کمک کند تا اولین تاثیر قانع کننده و قدرتمندی ایجاد کنید.

رتبه بندی بهتر گوگل

طراحی سایت دارای عناصر متنوعی است که می تواند به وب سایت شما رتبه بهتری در گوگل بدهد.

برخی از این عناصر عبارتند از خوانایی، سازگاری با موبایل، سرعت وب سایت، نقشه سایت، ساختار URL و ناوبری وب سایت. یک طراح وب خوب این عناصر را در  سایت گنجانده است تا دید بیشتری هم برای مخاطبان و هم برای موتور جستجو  دهد.

ثبات برند

چندین دارایی کلیدی برند شما، مانند لوگو، طرح رنگ و فونت ها می توانند اطمینان حاصل کنند که مخاطبان شما برند شما را به خاطر می آورند و به راحتی آن را از هزاران برند دیگر متمایز می کنند.

یک طراح وب حرفه ای تمام جنبه های منحصر به فرد کسب و کار شما را در نظر می گیرد و آنها را با وب سایت شما ترکیب می کند تا به اعتبار برند شما بیفزاید و ثبات را به تصویر بکشد.

به حداقل رساندن نرخ پرش

زمانی که وب سایت شما غوطه ور و جالب باشد، بازدیدکنندگان  مشتاق می شوند تا بخش های مختلف وب سایت شما را ببینند.

به همین ترتیب، وب‌سایتی که به ظاهر پیچیده و پیمایش آن دشوار است، می‌تواند بازدیدکنندگان را وادار کند که سریع تر از سایت شما خارج شوند. ن

رخ پرش نیز بر اعتبار و رتبه بندی وب سایت شما تأثیر می گذارد.

زمانی که وب سایت شما به گونه ای خاص طراحی شود که بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی تری حفظ کند، می توانید از خروج زودهنگام فرار کنید و نرخ پرش را به حداقل برسانید.

عناصر کلیدی طراحی سایت

یک وب سایت خوب، وب سایتی است که تعادل دقیقی بین ظاهر و عملکرد نشان دهد.

وقتی وب‌سایت شما از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر است، اما نمی‌تواند اطلاعاتی را ارائه دهد یا به مخاطبان شما در آنچه به دنبال آن است کمک کند، زیبایی‌شناسی نمی‌تواند کمبود عملکرد را جبران کند و بالعکس.

بنابراین، طراحی وب شامل دو عنصر کلیدی گسترده است – عناصر زیبایی شناختی یا بصری و عناصر کاربردی .

عناصر بصری

عناصر بصری گرد هم می آیند و یک موضوع برای وب سایت شما تعیین می کنند، که در صورت درست کردن آن تأثیر زیادی بر بازدیدکنندگان می گذارد.

بسیار مهم است که هر عنصر از یکدیگر تعریف کند و به جای آشفتگی، هماهنگ به نظر برسد. عناصر بصری عبارتند از:

  • فونت ها
  • رنگ ها
  • شکل ها
  • چیدمان
  • نمادها
  • لوگوها
  • تصاویر
  • ویدیو

عناصر عملکردی

عنصر کاربردی از نظر نحوه مشاهده وب سایت شما توسط موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد.

با این حال، آنها فراتر از آن هستند و می توانند بر تجربه کاربر نیز تأثیر بگذارند. برخی از عناصر عملکردی برجسته عبارتند از:

ناوبری

سهولت دسترسی به وب سایت شما، برای دسترسی به بخش های مختلف وب سایت به بازدیدکنندگان ارائه می شود.

تعامل کاربر

ارائه کنترل به کاربران با اجتناب از پاپ آپ های بی مورد، پخش خودکار ویدیوها یا بارگذاری بیش از حد اطلاعات.

سرعت

اطمینان از بارگیری صفحه در عرض چند ثانیه

ساختار سایت

ساختاری سیستماتیک که هم برای بازدیدکنندگان و هم برای خزنده وب گوگل قابل پیمایش است

طراحی سایت در مقابل توسعه سایت

طراحی سایت (Web Design) و توسعه وب (Web Development)دو اصطلاحی هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند.

با این حال، هر دو به معنای دو چیز متفاوت هستند، اهداف متفاوتی دارند و نیاز به مجموعه‌ای از مهارت‌های متفاوت برای پیاده‌سازی در یک وب‌سایت دارند.

طراحی وب بیشتر در مورد جنبه تجربی یک وب سایت است که به مخاطب اطمینان می دهد.

از سوی دیگر، توسعه وب شامل ساخت و نگهداری یک وب سایت با کمک سیستم های کدنویسی می شود تا وب سایت به راحتی و بدون اشکال کار کند.

 

مقایسه طراحی سایت و توسعه وبسایت https://www.designmohammadi.ir

 

ابزارهای مختلف طراحی وب چیست؟

طراحان وب نیاز به دسترسی به ابزارهای خاصی دارند تا بتوانند عناصر و طرح‌بندی‌هایی ایجاد کنند که با موفقیت در یک وب‌سایت قرار گیرند.

در اینجا برخی از محبوب ترین ابزارهای طراحی سایت که می توانید به عنوان یک طراح وب حرفه ای از آنها استفاده کنید آورده شده است:

وردپرس

وردپرس محبوب ترین CMS برای ایجاد وب سایت هایی با تم های جذاب است. همچنین شامل پلاگین های رایگان مختلفی است که امکان می دهد عملکرد وب سایت خود را بهتر کنید.

Wix

یک ابزار شناخته شده برای ساخت وب سایت، Wix بهترین انتخاب برای طراحان وب است که در کدنویسی مهارت کافی ندارند.

می توانید از یک ویژگی ساده کشیدن و رها کردن برای ایجاد یک طرح مورد نظر خود استفاده کنید.

فضای مربعی

Squarespace بیش از صد قالب وب‌سایت دارد که می‌توانید از آنها برای ایجاد طرح‌بندی‌های خود در حین دستکاری عناصر بصری استفاده کنید.

Shopify

Shopify یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌های ویترینی است که به شما امکان می‌دهد فروشگاه‌های دیجیتالی با SSL تأیید شده برای مشاغل ایجاد کنید.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو تکنیکی است که برای ایجاد تغییرات خاصی در وب سایت استفاده می شود به طوری که با اندازه صفحه نمایش و جهت دستگاه های مختلف سازگار شود.

 

ریسپانسیو بودن صفحات وب-https://www.designmohammadi.ir

 

وب‌سایتی که برای نمایشگرهای بزرگ‌تر طراحی شده است، به‌طور یکپارچه با صفحه‌نمایش‌های کوچک مناسب نمی‌شود، که باعث ناراحتی بینندگان می‌شود.

بنابراین، طراحی وب ریسپانسیو به یک عامل بسیار مهم تبدیل شده است که در چند وقت اخیر بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد، زیرا مردم از تلفن های هوشمند و تبلت های خود برای مرور وب سایت ها استفاده می کنند.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با طراحی سایت آشنا کرده و عناصر کلیدی آن را معرفی کنیم و همجنین شرح دادیم که طراحی وب و توسعه وب دو حوزه با چشم انداز شغلی عالی در آینده نزدیک هستند.

 

 

 

 

,
نوشتهٔ پیشین
سئو وب سایت فروشگاهی
نوشتهٔ بعدی
طراحی سایت شرکتی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.